Краніосакральна терапія

Остеопатична робота з тілом, яку відрізняє особлива делікатність і уважність до цілісності людського тіла і душі
КСТ. Краніосакральна терапія. Тілесно-орієнтована терапія в Києві
Терапевт взаємодіє з пацієнтом за допомогою м'якої і практично непомітною пальпації, уважно досліджуючи і відновлюючи здоров'я організму через «прослуховування» краніосакрального ритму.

Даний вид терапії ще називають тілесно-орієнтованою терапією. Під час сеансу пацієнт розслаблено лежить на столі, поступово занурюючись у відчуття своєї глибинної цілісності. Незалежно від спрямованості запиту, сеанс краніосакральної біодинаміки дає глибокий релаксаційний ефект. Причина в тому, що, завжди, під час сеансу КСТ в фокусі уваги і турботи терапевта знаходиться нервова система пацієнта.

При цьому спектр допомоги краніосакральної терапії дуже широкий.
КСТ терапія особливо рекомендується при:

 • порушеннях осанки, порушеннях шиї, дисфункції опорно-рухового апарату;
 • наслідки родових травм у дітей та дорослих (виражена реакція на стресові ситуації, заїкання, енурез, ранкова «загальмованість», невроз, порушення уваги і поведінки, підвищений «внутрішньочерепний тиск»);
 • больових синдромах (в т.ч. ПМС, м'язові болі, болі психоемоційного походження, хронічні болі в спині і шиї, скутість нижньощелепних суглобів)
 • хронічній втоми, фізичному, емоційному або інтелектуальному перевтомі;
 • головних болях (включаючи мігрень, головний біль при високому / низькому тиску, горманальні синдроми);
 • захворювання внутрішніх органів (гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів);
 • гінекологічні захворювання (хронічні запальні процеси, хворобливі менструації, порушення циклу);
 • при низькій стресостійкості, емоційній нестабільності, надмірному збудженні.

Також краніосакральна терапія корисна в періоди відновлення після операцій або хвороб, для профілактики сезонних і вірусних захворювань. Крім того, вона сприяє збільшенню мозкової активності, поліпшенню пам'яті і здатності до концентрації.
Протипоказання:

 • мозковий крововилив,
 • внутрішньочерепна аневризма,
 • недавній перелом черепа,
 • грижа довгастого мозку.

Краніосакральний ритм - це пульсація спинномозкової рідини у внутрішньому просторі хребта між двома кінцевими точками: черепом (краніо) і хрестцем (сакрум). Завдяки особливій сполучній тканині (фасції) краніосакральна пульсація передається на всі структури і шари організму.

Якість краніосакрального ритму повідомляє про вітальність («vitalis», лат, «життєвий»), здатність організму до самовідновлення.

Циркуляція спинномозкової рідини нагадує припливи і відливи, які викликані м'яким розширенням і стисненням ряду кісток, тканин, внутрішніх органів, в тому числі і кісток черепа, а також розтягуванням і скороченням хребта. Коливання спинномозкової рідини, немов звучання камертона в оркестрі, організовує злагодженість роботи організму в цілому.

Причинами, за якими в деяких ділянках тіла порушується відгук на глибинний краніосакральний пульс, є фізичні та емоційні травми, перенавантаження, інфекції, стреси. Перебуваючи тривалий час у стані надлишкових напруг, м'язи, зв'язки, тканини, судини немов «забувають» про свою природню рухливість й еластичність і набувають характеристики спайок, спазмів, ущільнень, асиметрії. Поява таких вогнищ, через деякий час, призводить до різних фізіологічних дисфункцій: відчуття болю, порушень в системі травлення, кровообігу, слуху, зору, мови, опорно-рухового апарату, до різноманітних психоемоційним симптомів (безсоння, хронічної втоми, тривожності, апатії, неуважності, дратівливості, перепадів настрою).

Для терапевта ділянки (області) з обмеженою рухливістю прослуховуються як слабка амплітуда розширення і стиснення тканин, завмирання (і ще безліч тонких відчуттів, для яких мало слів).

«Страждаючі» тілесні структури уважно і терпляче вислуховуються терапевтом. М'яко, але наполегливо, запрошуються і направляються до узгодженості з вродженим глибинним «камертоном».

В результаті тканини розслабляються, м'язи, суглоби, кістки набувають нормальну фізіологічну рухливість, нормалізується робота нервової системи. Уже після першого сеансу в тілі відчувається легкість і свобода рухів, відсутність стресу. Відновлюючий, зціляючий процес в тілі не припиняється із закінченням сеансу, і може тривати від кількох годин до кількох днів після.

Крім терапевтичного і релаксаційного ефекту, краніосакральна терапія дає незвичайне відчуття внутрішнього умиротворення, цілісності і спокою. Це відчуття по силі своєї порівняно з глибоким медитативним станом.
Сеанси краніосакральної біодинаміки істотно допомагають у вирішенні психологічних проблем. Тілесні і душевні перетворення нероздільні. І це правило діє в «обидві сторони»: поява фізичних і психологічних недуг взаємозумовлені, але також і позбавлення від них на одному рівні тягне за собою звільнення на іншому.

Перетворюючи глибинні і затискачі напруги, тіло тим самим стирає «записані» в ньому патологічні реакції на стресові події. Відпадає ризик повторних травм, оскільки немає необхідності заново занурюватися в переживання травматичного досвіду.

Будучи вільною від стресу, людина отримує можливість розглянути життєві перешкоди і проблеми з іншого, більш оптимістичного ракурсу. Контакт з глибинною мудрістю організму відкриває доступ до інтуїтивно вірних рішень, дозволяє «бути в потоці», перезаписати минуле і зробити його ресурсним для сьогодення і майбутнього.

Можна сказати, що сеанси краніосакральної біодинаміки-психотерапії дозволяють «черпати життя з більш глибокого джерела, ніж думки і почуття».

75 хвилин
1600 грн
Замовити сеанс масажу
Залиште ваш номер телефону і ми скоро перетелефонуємо
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних
Нам довіряють
Нас оцінюють практично на 5 із 5 у всіх соціальних мережах
11000+
Гостей прийняли з моменту відкриття
4.9/5